Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

22.6.26

ДУХЪТ НА ДОМА

​В Мировяне, където слънцето гали земята,

и вятърът тихо разказва приказки в листата,

там, където всеки познава съседа си по име,

и споделяме всичко – и пролет, и зима.

​Разхождам се по улици – малки, приютяват мечтите,

а сутрин се будят със песен очите.

Градините наши са с цветове озарени,

от грижа и обич в земята вкоренени.

​В Мировяне – нашето тихо и истинско място,

където сърцата пулсират с едно вдъхновение,

тук доброто не е просто дума, а ежедневие чисто,

което ни свързва в едно общо, светло смирение.

​Да пазим това, което заедно градим –

един спокоен дом, в който искаме да се родим,

и с усмивка да казваме „добър ден“ на човека,

защото тук животът е по-светъл и лек, 

и човекът ще остане човек.

Няма коментари:

Пощальонът на добрите новини

Не нося само писма със печати студени, нито само документи в папки подредени. Аз нося надежда, побрана в хартия, която в сърцето си с грижа ...