Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

23.6.26

ЖИВИЯТ КОРЕН НА МИРОВЯНЕ

В земята на Мировяне – дълбока,

предаваме завета от ръка на ръка.

Не е само пръст, не е само пътека,

а шепот от предци, що пазим във кръвта.

​Тук камъкът помни, а вятърът знае,

че родовият корен е жива вода.

Градината наша – с вяра да трае,

завет към децата, с много обич и топлина.

Помним рода си – в кръвта ни е скрит,

в земята се влива, с живот ни дарява.

Щастие истинско, в труд преживяно,

коренът силен в сърцата остава.

​С разум съграждаме утрешни дни,

със сърце, което в доброто се врича.

Мировяне – памет, що вечно ще бди,

за онзи, който труда си обича.


Няма коментари:

ЖИВИЯТ КОРЕН НА МИРОВЯНЕ

В земята на Мировяне – дълбока, предаваме завета от ръка на ръка. Не е само пръст, не е само пътека, а шепот от предци, що пазим във кръвта....