Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

23.6.26

ФАР В ТЪМНИНАТА

​Изкушения дебнат по пътя в засада,

с глас меко шепнат, плетат си лъжа.

Животът е често нелесна награда,

потънал в тъма и в неясна мъгла.

​Познах и студа на житейските рани,

и мрака, в който се губи гласът.

Но в мен се събудиха сили събрани,

да светя дори и в най-черния кът.

​Че тъмното влиза, опитва се силно,

но знае ли то, че съм слънце сама?

Защото духът ми – пречистен, изобилен,

превръща във фар всяка гъста тъма.

​По-силна от всичко е обич и вяра,

тя грее в сърцето, тя води ме там –

където след буря небето разтваря

и светвам безкрайно, далеч от измама

в своята чиста духовна светлина.

Няма коментари:

ФАР В ТЪМНИНАТА

​Изкушения дебнат по пътя в засада, с глас меко шепнат, плетат си лъжа. Животът е често нелесна награда, потънал в тъма и в неясна мъгла. ​П...