Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

22.6.26

Пощальонът на добрите новини

Не нося само писма със печати студени,

нито само документи в папки подредени.

Аз нося надежда, побрана в хартия,

която в сърцето си с грижа откривам и крия.

​По улици прашни, през делници тежки,

търся пътеки – без нито една грешка,

защото зад всеки подпис и всяка молба,

стои не просто случай, а човешка съдба.

​И ако днес в кметството някой прекрачи,

не виждам администратор, а човек, който значи.

Раздавам спокойствие, добри новини,

със думи, които лекуват и най-трудните дни.

​Не е просто работа – то е вяра и призвание,

да превърна закона в искрено признание,

че тук, в Мировяне, ние не сме просто жители,

а на собствения си свят – най-добрите строители.

​И всяка новина – добра и голяма,

е мост между мен и онази голяма измама,

че институцията е камък и прах –

аз я правя дом, в който няма страх.


Няма коментари:

Пощальонът на добрите новини

Не нося само писма със печати студени, нито само документи в папки подредени. Аз нося надежда, побрана в хартия, която в сърцето си с грижа ...