Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

23.6.26

Мост над годините

Наследих от баба и дядо градина в

сърцето на нашето Софийско поле.

Там цъфти магнолия в бяла коприна,

под ясно, широко и синьо небе.

​Със мирис на джоджен, с една вяра, надежда,

в градината пазя най-скъпия урок.

Животът в листата си тихо нарежда,

че в корена скрит е смисъл дълбок.

​Там всеки корен е спомен, изваян от вечност,

преливащ в розово, в зелено, в сребро.

Днес Мариян, с детска вяра в безкрайност,

приема от мене това крехко добро.

​Като мост над годините, в полето Софийско,

предавам му корена, здраво вкопан.

Да пази градината, с вяра, обич и разум,

жив завет за утре, с вяра в добро.

Няма коментари:

ФАР В ТЪМНИНАТА

​Изкушения дебнат по пътя в засада, с глас меко шепнат, плетат си лъжа. Животът е често нелесна награда, потънал в тъма и в неясна мъгла. ​П...