Какво ново че кажеш, Нане?
- Новото е че моята Пена у неделя гласува,
ама не сака да каже за кого, демек тайно,
та после стана нужда да я тепам явно.

ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА,ОТ ИСКЪРО ПО-ДЪЛБОКО НЕМА, ОТ МИРОВЯНЕ ПО-УБАВО НЕМА! -Е ПА НЕМА!
Тук можете да изкажете мнение, да дадете предложения или да задавате въпроси . Ако имате предложения или идеи, които ще помогнат за по-добро развитие на сайта, напишете ги тук! Под всяка публикация можете да напишете коментар!

29.11.12

КОЛЕЛОТО НА ВРЕМЕТО

В прахта на времето, под същия небесен свод,

се ражда злобата – вековен, черен спомен.

Човешката глупост, като некраен кръговрат,

прегръща властта със юмрук огромен.

​Агресията шепне: „Аз мога и владея!“,

пречупвайки духа на смирения пред прага.

Но Словото ни учи – в забравена алея:

„Не се гордей, защото животът е мъгла и влага.“

​Старо е всичко – и болката, и този кратък бяг,

от Каин до днес се лее същата неправда.

Светът се върти, посипан с горчив прах и сняг,

а ние търсим мир в една безкрайна глада.

​Но Писанието пази огън в своята твърдина:

„Не се оставяй да бъдеш от злото победен.“

Защото глупостта е кратък блясък в пепелта,

а обичта е мост – единственият наш спасителен ден.

​Всичко се връща, всичко отново се повтаря,

човекът същият е – търсещ, падащ и грешен.

Но в мъдростта стара, която вярата отваря,

намираме покой в един свят по-утешен.


6 коментара:

Анонимен каза...

Искам да попитам защо в Мировяне се чистят единствено две от спирките на градския транспорт, а всички останали улици, зелени площи и общински пространства тънат в кал и мръсотия? Как може в Требич да се чистят всички улици, а при нас не! Вярно е, че хората тук не пазят чисто, но не виждам и някой да чисти. Друг проблем е уличното осветление, което е шахмат - една лампа свети, две - не!

Анонимен каза...
Този коментар бе премахнат от администратор на блога.
Анонимен каза...

Учудвам се защо задавате въпросите си тук, а не в кметството към кметицата. Това не е сайт на кметството, това е информационен сайт. Да всеки може да коментира тук каквото си иска, но тук не е мястото за отговори на такива въпроси.Съветвам ви, ако искате да получите отговори на въпросите си да се обръщате за тях към когото трябва.

Анонимен каза...

Наистина няма улично осветление, особено сутрин като чакаш автобус на ул.Еделвайс може някой да ти бръкне в очите. Бездомни кучета се разхождат наляво, надясно без контрол. Напоследък ме е страх да излизам сутрин рано и вечер късно особено като съм с детето си. Иначе предизборни обещания колкото щеш, а проблемите на селото се задълбочават и на никой не му пука.Всеки говори за проблемите тихо мълком, а никой не смее да се изправи срещу тях.

Анонимен каза...

Задавам тук въпросите си, защото щом от общинската администрация не са намерили решение досега, явно и занапред няма да намерят такова. Честно казано се въздържам от коментари, но като виждам как всичко се руши и нищо не се поддържа, не мога да не напиша два реда! Ако администраторите смятат, че коментарите ми не са за тук, просто да не ги публикуват. Въпреки че, вашият сайт е информационен, считам, че не е грешно да обсъждаме тук и проблемите на селото. Не може да се чистят само две спирки, а навсякъде другаде да е мизерия. Това опира и до културата на хората, но пък без никаква поддръжка нама как да е хубаво и чисто. Последно време оставам с впечатлението, че и на филанкишията да си задам въпросите, пак няма да намерят решение. Въпроса е не да получим отговори, а решения на проблемите. Но ако не говорим за тях, било то и тук, как тогава ще се решат?

Анонимен каза...

Малко късно видях коментара, но и аз да се включа.Мисля че щом никой не ни чува за нищо то тук е мястото да коментираме проблемите на селото.В крайна сметка можем да си кажем всичко и дори мажем да си помогнем за някои от проблемите.Може пък и някой от управляващите да види, че има и по будни граждани, които не са равнодушни към проблемите.Не всички са заспали!

ЖИВИЯТ КОРЕН НА МИРОВЯНЕ

В земята на Мировяне – дълбока, предаваме завета от ръка на ръка. Не е само пръст, не е само пътека, а шепот от предци, що пазим във кръвта....