В прахта на времето, под същия небесен свод,
се ражда злобата – вековен, черен спомен.
Човешката глупост, като некраен кръговрат,
прегръща властта със юмрук огромен.
Агресията шепне: „Аз мога и владея!“,
пречупвайки духа на смирения пред прага.
Но Словото ни учи – в забравена алея:
„Не се гордей, защото животът е мъгла и влага.“
Старо е всичко – и болката, и този кратък бяг,
от Каин до днес се лее същата неправда.
Светът се върти, посипан с горчив прах и сняг,
а ние търсим мир в една безкрайна глада.
Но Писанието пази огън в своята твърдина:
„Не се оставяй да бъдеш от злото победен.“
Защото глупостта е кратък блясък в пепелта,
а обичта е мост – единственият наш спасителен ден.
Всичко се връща, всичко отново се повтаря,
човекът същият е – търсещ, падащ и грешен.
Но в мъдростта стара, която вярата отваря,
намираме покой в един свят по-утешен.
6 коментара:
Искам да попитам защо в Мировяне се чистят единствено две от спирките на градския транспорт, а всички останали улици, зелени площи и общински пространства тънат в кал и мръсотия? Как може в Требич да се чистят всички улици, а при нас не! Вярно е, че хората тук не пазят чисто, но не виждам и някой да чисти. Друг проблем е уличното осветление, което е шахмат - една лампа свети, две - не!
Учудвам се защо задавате въпросите си тук, а не в кметството към кметицата. Това не е сайт на кметството, това е информационен сайт. Да всеки може да коментира тук каквото си иска, но тук не е мястото за отговори на такива въпроси.Съветвам ви, ако искате да получите отговори на въпросите си да се обръщате за тях към когото трябва.
Наистина няма улично осветление, особено сутрин като чакаш автобус на ул.Еделвайс може някой да ти бръкне в очите. Бездомни кучета се разхождат наляво, надясно без контрол. Напоследък ме е страх да излизам сутрин рано и вечер късно особено като съм с детето си. Иначе предизборни обещания колкото щеш, а проблемите на селото се задълбочават и на никой не му пука.Всеки говори за проблемите тихо мълком, а никой не смее да се изправи срещу тях.
Задавам тук въпросите си, защото щом от общинската администрация не са намерили решение досега, явно и занапред няма да намерят такова. Честно казано се въздържам от коментари, но като виждам как всичко се руши и нищо не се поддържа, не мога да не напиша два реда! Ако администраторите смятат, че коментарите ми не са за тук, просто да не ги публикуват. Въпреки че, вашият сайт е информационен, считам, че не е грешно да обсъждаме тук и проблемите на селото. Не може да се чистят само две спирки, а навсякъде другаде да е мизерия. Това опира и до културата на хората, но пък без никаква поддръжка нама как да е хубаво и чисто. Последно време оставам с впечатлението, че и на филанкишията да си задам въпросите, пак няма да намерят решение. Въпроса е не да получим отговори, а решения на проблемите. Но ако не говорим за тях, било то и тук, как тогава ще се решат?
Малко късно видях коментара, но и аз да се включа.Мисля че щом никой не ни чува за нищо то тук е мястото да коментираме проблемите на селото.В крайна сметка можем да си кажем всичко и дори мажем да си помогнем за някои от проблемите.Може пък и някой от управляващите да види, че има и по будни граждани, които не са равнодушни към проблемите.Не всички са заспали!
Публикуване на коментар